Blog po鈍i璚ony klubowi koszyk闚ki 真bry Bia造stok

Po meczu

poniedzia貫k, 09 marca 2009

Weekendowy mecz przedostatniej kolejki I ligi koszyk闚ki by decyduj帷y dla los闚 ca貫go sezonu, gdy wygrana dawa豉 真brom pewno嗆 utrzymania i teoretyczne zachowanie szans na play-off. Gospodarze wybiegli na parkiet w ustawieniu z Brahim Konare i to by這 dobre posuni璚ie. Center gospodarzy zdoby pierwsze 4 punkty, a w obronie straszy blokami. Pozostali zawodnicy postanowili si dostosowa do tego poziomu i w przeci庵u kilku minut ze stanu 9:2, powi瘯szyli przewag do 26:9. Celnymi rzutami z dystansu popisali si Artur Busz i Andrzej Misiewicz (obydwaj po dwie udane pr鏏y), oraz Tomek Kujawa (jedna). Miejscowi grali sk豉dnie i skutecznie, a dobra rotacja zawodnikami przyczyni豉 si do wypracowania du瞠j przewagi. Na pocz徠ku drugiej kwarty go軼ie zanotowali seri 6:0 i cz窷ciowo zniwelowali straty, na szcz窷cie niemoc gospodarzy prze豉ma Adam Bet trafiaj帷 za 3 punkty. Go軼ie, u kt鏎ych ci篹ar zdobywania punkt闚 wzi掖 na siebie Rafa Niesobski, pr鏏owali walczy, ale ich penetracje podkoszowe okazywa造 sie nieskuteczne, a rzuty z dystansu nie dochodzi造 celu. Mimo to, dru篡na z Dolnego 奸御ka zdo豉豉 zmniejszy r騜nic, trafiaj帷 w ostatniej akcji kwarty. W czasie przerwy przyjezdni sp璠zili wi瘯szo嗆 czasu w szatni, zapewne wys逝chuj帷 rad swojego szkoleniowca. Te okaza造 si nad wyraz skuteczne. Rywale zacie郾ili szyki w obronie, oraz przyspieszyli gr w ataku, i powoli acz systematycznie odrabiali straty. Przy stanie 51-38 ponownie zanotowali seri 6:0, zmuszaj帷 trenera Bia這stoczan do poproszenia o przerw na 膨danie. Mimo uwag Podlasianie dalej grali bez pomys逝, a dobrze wykonywane do tej pory rzuty z dystansu, przesta造 wpada do kosza. W tym fragmencie meczu najaktywniejszym graczem by Grzegorz Kruk, kt鏎y nap璠za gr Sudet闚. Za center Tomasz Wojdy豉 zbiera wi瘯szo嗆 pi貫k po nieudanych rzutach. W trzeciej ods這nie meczu miejscowi zdobyli tylko 10 "oczek", co poskutkowa這 pierwszym remisem w meczu (53:53). Ostatni kwart dobrze zacz掖 Misiewicz trafiaj帷 za 2 i b璠帷 jednocze郾ie faulowanym. Beniaminek nie poddawa si i ambitnie graj帷 rewan穎wa si punkt za punkt. Wtedy jednak sw鎩 festiwal zacz掖 niewidoczny do tej pory Tomasz Kujawa. Trafiaj帷 w przeci庵u kilku minut cztery rzuty z dystansu, wybi go軼iom z g這wy marzenia o korzystnym rezultacie. 真bry oddali造 si na bezpieczny dystans 78 do 61. Kontroluj帷 w ko鎍闚ce przebieg spotkania gospodarze zapewnili sobie spokojny byt w I lidze na nast瘼ny sezon, a ostatni aplauz publiczno軼i wzbudzi Kamil Zakrzewski, trafiaj帷 r闚no z syren z po這wy boiska. Kolejny raz najlepszym graczem by Andrzej Misiewicz, kt鏎y skutecznie punktowa (24 punkty) i zebra a 12 pi貫k z tablic. Najbardziej za widowiskow akcj meczu by blok Piotra Jagody na obro鎍y beniaminka i b造skawicznie zako鎍zona kontra. Przed nami decyduj帷y mecz na wyje寮zie z D帳row G鏎nicz. Je瞠li 真brom uda si zwyci篹y co najmniej 8 punktami, to zagraj w fazie pucharowej kosztem 郵御kiej dru篡ny.

13:37, zubryblog , Po meczu
Link Komentarze (1) »
poniedzia貫k, 02 marca 2009

Witajta

Jestem ci庵le w wirze kontroli jaka spad豉 na mnie i moich koleg闚, tak瞠 pr鏂z zwyczajowego braku czasu dochodzi jeszcze wynikaj帷a z kontroli dekoncentracja.
Ni瞠j mocno sp騧niony (soryy) tekst Krisa o meczu z ΘSem.
Moje uwagi na temat tego meczu mo積a zawrze w jednym zdaniu: to by najlepszy mecz Adama Beta w tym sezonie i to w du瞠j mierze jemu zawdzi璚zamy zwyci瘰two.

Je郵i chodzi o Poloni i nasz z ni pora磬 to mo瞠 dzisiaj co mi si uda skrobn望.

"Nadal w grze"

字odowe spotkanie 27 kolejki I ligi koszyk闚ki m篹czyzn, mia這 by potwierdzeniem rosn帷ej formy zespo逝 z Bia貫gostoku. Pierwsze minuty pojedynku by造 bardzo chaotyczne i nerwowe, a rezultat do嗆 mizerny (6-2 dla 真br闚). Z biegiem czasu gra sta豉 si bardziej sk豉dna, a tablica wynik闚 pokazywa豉 8 do 12, na korzy嗆 go軼i. Druga kwarta przynios豉 popraw formy gospodarzy i po rzucie Tomka Kujawy, 真bry odzyska造 prowadzenie 21-20. Zesp馧 z υdzi nie poddawa si i kolejne minuty up造n窸y pod znakiem walki kosz za kosz. W ko鎍owej cz窷ci drugiej kwarty sygna do zmasowanego ataku da Kamil Zakrzewski, trafiaj帷 trzy razy z rz璠u z dystansu i wyprowadzaj帷 真bry na prowadzenie 39-32. W dru篡nie ΘS-u od pocz徠ku pojedynku nie by這 gracza, kt鏎y m鏬豚y wzi望 na siebie ci篹ar gry i przeciwstawi si miejscowym. Go軼ie byli bardzo nieskuteczni, zw豉szcza pod koszem, gdzie byli wielokrotnie blokowani, lub nie trafiali w dogodnych sytuacjach. W drugiej po這wie gospodarze kontynuowali efektown gr i po serii rzut闚 Andrzeja Misiewicza osi庵n瘭i najwy窺z przewag w meczu 57-44. Podopieczni Rados豉wa Czerniaka po przerwie na 膨danie zacz瘭i gra skuteczniej, systematycznie odrabiaj帷 straty. Aktywny w tym fragmencie zawod闚 by Tomasz Nogalski, a dobrze znany bia這stoczanom Zbigniew Marculewicz dzielnie „bi si” na tablicach. Gospodarze mieli wyra幡y przest鎩 i pozwolili υdzianom zbli篡 si na niebezpieczny dystans 64-60. W闚czas bardzo wa積y rzut z dystansu trafi kapitan Podlasian, a obrona miejscowych nie pozwoli豉 ju rzuci przyjezdnym ani jednego "oczka" do ko鎍a pojedynku. Ostatnie akcje go軼i przypomina造 przys這wiowe bicie g這w w mur, niecelne rzuty i brak wiary w mo磧iwo嗆 zmiany rezultatu. 真bry w tym spotkaniu potwierdzi造 sw鎩 progres, wygrywaj帷 walk o zbi鏎ki i deklasuj帷 przeciwnika w ilo軼i blok闚 10 do 1. Dobre zawody rozegra Brahima Konare, aktywnie pomagaj帷 w obronie i notuj帷 kilka przechwyt闚. Tomasz Kujawa pokaza za, 瞠 potrafi wyka鎍za kontrataki. Teraz przed 真brami spotkanie z liderem w Warszawie. Decyduj帷ym dla tego spotkania b璠zie fakt nieobecno軼i kilku graczy Polonii, z racji udzia逝 ich w mistrzostwach Polski junior闚 starszych. Po wczorajszym zwyci瘰twie walka o udzia w play-off nadal trwa

Paka

poniedzia貫k, 16 lutego 2009

Bia造stok sp這n掖! Tak upokarzaj帷ej pora磬i nie ponie郵i鄉y dawno. Chyba ka盥y z nas kibic闚 zadaje sobie pytanie, co sta這 si z 真brami w czwartej kwarcie, kiedy w ostatnich, decyduj帷ych o wyniku minutach nasza dru篡na zdo豉豉 rzuci przeciwnikom tylko 2 punkty. Gdzie podzia豉 si nasza obrona, kt鏎a pozwoli豉 Krupie rzuci a 29 punkt闚? Na jakiej planecie przebywaj nasi rozgrywaj帷y i wreszcie, co by by這 gdyby Andrzej Misiewicz rzuci te dwa punkty?

Z hali po meczu wyszed貫m w stanie bliskim zombie i nawet do tej pory nie wiem jak mam ocenia to spotkanie. Ni瞠j opinia Jaro_B-stok, oraz podsumowanie autorstwa Krisa. Moje przemy郵enia wkr鏒ce.

Powody niepowodze 真br闚 w obecnym sezonie:

- pomys na wygrany mecz wygl康a nast瘼uj帷o: Wypuszczamy Kujaw i Kamila na boisko i oni mo瞠 co wymy郵... chyba nie tak powinno to wygl康a. Niewykorzystywany jest potencja zawodnik闚, wszystkim wiadomo, 瞠 ca造 zesp馧 ci庵nie Misiek, tylko mo瞠 kto mi wyt逝maczy dlaczego najlepiej punktuj帷y i na najwy窺zym % graj帷y zawodnik nie otrzymuje poda po zagrywkach? Zwr鵵cie uwag, 瞠 Misiek ma pi趾 w r瘯ach tylko po w豉snych zbi鏎kach lub po przypadkowych podania od partner闚 (gdy szanowny Tomasz K. nie ma jak odda rzutu lub Bet w ko鎍u podniesie g這w i przypadkiem odda pi趾).
- gdzie s zas這ny, chyba przez ca造 sezon mo積a by這 w ko鎍u zwr鏂i uwag, 瞠 ani osoba z pi趾 nie naprowadza swego zawodnika na zas這n ani osoba stawiaj帷a zas這n nie potrafi "zatrzyma" na sobie przeciwnika. Ani razu nie widzia貫m, 瞠by kt鏎y zawodnik urwa si na zas這nie...
- najprostsze zagranie dw鎩kowe pic&roll nie funkcjonuje w tym zespole, jedyny zawodnik, kt鏎y szuka takiego rozwi您ania to najm這dszy w zespole Ropucha
- procent skuteczno軼i z gry oraz z rzut闚 osobistych jest niski, dlaczego zawodnicy dru篡n przeciwnych "strzelaj" na naszej sali na wy窺zym procencie ni nasi koszykarze, mo瞠 tak wi瘯szy naciska na treningach na rzuty z obro鎍?
- non stop narzeka si na postaw rozgrywaj帷ych, owszem Bet gdy klepi pi趾 wzrok ma wbity w parkiet, a nie rozgl康a si po boisku, Ropucha ca趾iem nie幢e zaczyna sobie radzi, lecz cala koszykarska Polska wie 瞠 nasze jedynki gdy s naciskane, to pope軟iaj b喚dy, ale dlaczego nasz "kapitan" zamiast pom鏂 wyprowadzi pi趾 m這dszym kolegom ucieka do rogu boiska i tam czeka na rozw鎩 sytuacji. Za pomoc w rozgrywaniu bierze si Dzida, Misek czy Konar.

Pora przej軼 do postawy trenera. Pierwszy czas w ostatnim meczu zostaje wzi皻y na 2:20 przed ko鎍em spotkania przy zaledwie 3 punktowej przewadze. Gdy zesp馧 roztrwania 12pkt przewag decyzje o "ostudzeniu g堯w" swoim podopiecznym nale篡 podejmowac wcze郾iej a nie praktycznie przy remisie.
Wykorzystywanie zawodnik闚 z 豉wki to kolejna historia tysi帷a i jednej nocy. W ostatnim spotkaniu doskonale by這 wida, 瞠 przeciwnik perfekcyjnie wykorzystuje przewag pod koszem, dlaczego na boisku nie pojawi si Konare, chocia na 5min aby da odpocz望 Rafa這wi, a poleci Ibie, aby zaj掖 si obron i walk na tablicy, a odpu軼i gr w ataku. Dlaczego nie pr鏏ujemy ustawienia 1. Ropucha 2. Jagoda (we dw鎩k spokojnie poradz z wyprowadzeniem pi趾i) 3. Zakrzewski 4. Misiewicz 5. Kulikowski.
Dlaczego wszystkie zagrywki s ustawione na rzut za trzy? Czy kto widzia w naszym zespole gr zawodnik闚 bez pi趾i? Ja osobi軼ie widz gr dw鏂h zawodnik闚 i troje "pacho趾闚", kt鏎zy zapuszczaj korzenie. Nasza gra opiera si na rzucie z dystansu i grze indywidualnej. Nie by貫m na wszystkich meczach, to mo瞠 kto mi powie czy by豉 akcja gdy zawodnik bez pi趾i 軼i掖 pod kosz (zostawiaj帷 swego zawodnika na zas這nie) i otrzyma podanie ko鎍z帷 akcje dwutaktem?
Kolejna sprawa postawa naszego kapitana. Zaczn od jego podej軼ia do zawodnik闚. Sam pope軟ia b喚dy, a pretensje ma do partner闚 z dru篡ny, wrzeszczy i krytykuje innych, dlaczego nie we幟ie kolegi na bok i w spokoju nie wyt逝maczy w czym tkwi problem (tak post瘼uje Kamil, kt鏎y te stara si by "mediatorem" w sprawach spornych z s璠ziami).
Gra naszego kapitana to jedynie stanie w rogu boiska,wybiegniecie po dw鏂h "zas這nach" po pi趾 i odpalenie przewa積ie niecelnej trojki. Gdzie penetracja pod kosz, gdzie mini璚ie gdzie 軼i庵ni璚ie na siebie zawodnika i odegranie do wolnego partnera? Zawodnik, kt鏎y gra na dw鎩ce to przewa積ie egzekutor i strzelec takim bez w徠pienia jest nasza gwiazda Tomasz K. kt鏎y w kontrze 2 na 1 nie potrafi wykorzysta przewagi i pozbywa si pi趾i. W sobotnim meczu by dwa razy w kontrze i zamiast wykona dwutakt pod kosz i 豉pa przeciwnika na faul odgrywa pi趾 do kolegi (tylko, 瞠 podanie odbywa si ju pod samym koszem, a podanie na p馧 metra na pewno nie przynios nic dobrego o tym wie nawet m這dzik ).

C.D.N.

Autor: Jaro_B-stok

"Krupa show"

Weekendowy mecz 25 kolejki I ligi koszyk闚ki, by wyr闚nany i emocjonuj帷y do ostatnich minut. Gospodarze wybiegli na parkiet w tradycyjnym w tym sezonie ustawieniu. Pierwsze minuty pojedynku by造 wyr闚nane, a na tablicy widnia remis 6-6, mimo i w zespole 真br闚 punktowa tylko Andrzej Misiewicz. Go軼ie, u kt鏎ych ci篹ar zdobywania punkt闚 rozk豉da si na wi瘯sz ilo嗆 zawodnik闚, powoli wypracowywali przewag. W dru篡nie Siarki od pocz徠ku pojedynku wyr騜niali si obro鎍y: Micha Baran, i przede wszystkim Bartosz Krupa, kt鏎y agresywnie broni帷, wy逝skiwa pi趾i po niedok豉dnych zagraniach miejscowych. W drugiej kwarcie Bia這stoczanie zacz瘭i gra znacznie skuteczniej i odrabia 12-punktow strat. Po czteropunktowej akcji kapitana zespo逝 wyszli na prowadzenie 34-31. W drugiej po這wie gospodarze kontynuowali efektown gr i po serii rzut闚 z dystansu osi庵n瘭i najwy窺z przewag w meczu 50-38. Reakcja trenera Pyszniaka by豉 natychmiastowa - przerwa na 膨danie, po kt鏎ej to zesp馧 z Tarnobrzegu powoli, acz systematycznie odrabia straty. Trzeci kwart mocnym akcentem zako鎍zy Krupa, rzucaj帷 celnie za 3 punkty. Do po這wy ostatniej ods這ny Podlasianie dalej grali skuteczny basket, utrzymuj帷 przewag 9 "oczek" (66-57). Jednak od tego momentu miejscowi kompletnie stan瘭i. Kolejne akcje ko鎍zy造 si niepowodzeniem, za to go軼ie z豉pali wiatr w 瘸gle i wyprowadzali skuteczne ataki, doprowadzaj帷 do stanu 66-69. Po trzech kolejnych nieudanych akcjach 真br闚, Siarkowcy zadali ostateczny cios. Micha Baran zwi鏚 obro鎍闚 przy wej軼iu na kosz i odda pi趾 Bartoszowi Krupie, kt鏎y maj帷 woln pozycj trafi po raz pi徠y w tym meczu za trzy punkty. Ko鎍owe 26 sekund spotkania okaza這 si niewystarczaj帷e do odrobienia 6-punktowej przewagi. Ostatnie akcje spotkania ze strony Bia這stoczan, przypomina造 przys這wiowe bicie g這w w mur. Podkarpacka dru篡na udowodni豉 swoj dojrza這嗆, graj帷 lepiej i skuteczniej w najwa積iejszych momentach meczu, a w obronie stanowi帷 monolit nie do przej軼ia. Celowa w tym zw豉szcza center Piotr Mi, czterokrotnie blokuj帷 rywali i bardzo ograniczaj帷 gr swojemu vis a vis. Kolejny raz da這 si zauwa篡 braki w rozegraniu pi趾i, rekordow liczb strat, oraz przem璚zenie pierwszej pi徠ki graj帷ej drug po這w spotkania bez zmian. 真brom pozostaje cie szansy na pierwsz "鏀emk", ale o tym zadecyduje m.in. nast瘼ny mecz z bezpo鈔ednim rywalem w tabeli - Soko貫m ζ鎍ut.